Pennisetum Advena Rubrum

Nowy produkt

Rozplenica

Pennisetum advena Rubrum

Średnia trawa ozdobna

Oferowane sadzonki podlegają prawnej ochronie, posiadają patenty i wymagane certyfikaty.

Więcej szczegółów

Dostępny wkrótce

11,00 zł brutto

Opis

Przeznaczenie rośliny ogrody naturalistyczne, oczka wodne, pojemniki
Wysokość docelowa kępy 60-70cm
wysokość docelowa kępy z kwiatostanem 80 cm
Szerokość docelowa 40 cm
Barwa liści zielono - szkarłatne - złote
Barwa kwiatostanów szkarłatne
Stanowisko słoneczne
Termin kwitnienia VII-X
Rodzaj gleby żyzna, przepuszczalna, zdrenowana
Podlewanie umiarkowane
Mrozoodporność brak odprności
Pokrój fontannowy

Więcej informacji

Rozplenica Rubrum

Niezwykle atrakcyjna, przyciągająca wzrok odmiana trawy, która zachwyci szybkim wzrostem i niebanalnym ubarwieniem. Z nastaniem lata liście przebarwiają się na kolor burgundowo - fioletowy. Zakwita bardzo obficie, tworząc niezwykle miękkie, giętkie kłosy w ognistym kolorze karmazynowej czerwieni. Cudownie prezentuje się w pojemnikach i donicach. Roślina nie jest odporna na mróz. Zalecamy zimowanie w pomieszczeniu o temp. pow. 5 st.C

Uprawa Rozplenicy Rubrum: 

Wymaga ciepłych, osłoniętych miejsc i okrycia przed zimą. Podłoże powinno być lekkie, próchniczne, dobrze zdrenowane. W naszym klimacie najlepiej uprawiać ją w pojemniku i chować jesienią do chłodnego, jasnego pomieszczenia. Rozplenica japońska to trawa, która dość późno rozpoczyna wegetację. Pierwsze źdźbła pojawiają się z reguły w maju, dlatego cierpliwie na nie czekamy. Zbyt pochopnie nie wykopujmy kępy, myśląc że przemarzła.

Gdzie sadzimy Rozplenicę:

Pennisetum okazale prezentuje się na rabatach, zwłaszcza sadzona w grupach, oraz w mieszanych kompozycjach w pojemnikach tarasowych. Polecana także na kwiaty cięte i na suche bukiety. Fontannowy pokrój Rozplenicy i jej oryginalne ubarwienie podkreśli granitowy grys ogrodowy rozsypany na rabacie, jednocześnie zabezpieczając przed nadmiernym wysychaniem kępy. 

Zasady zakupów: