Muhlenbergia capillaris - Przyostnia włosowata

Nowy produkt

Muhlenbergia capillaris

Przyostnia włosowata - Różowa mgiełka

Średnia trawa ozdobna

Oferowane sadzonki podlegają prawnej ochronie, posiadają patenty i wymagane certyfikaty.

Więcej szczegółów

w produkcji...

11,00 zł brutto

Opis

Pojemność donicy produkcyjnej 0,6 litra
Przeznaczenie rośliny ogrody naturalistyczne, pojemniki, rabaty żwirowe
Kiedy sadzić Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasze rośliny są produkowane w pojemnikach dzięki czemu możemy je sadzić przez cały sezon.
Wysokość sadzonki oferowanej do sprzedaży 20-50 cm. Wysokość roślin zależy od pory roku. Przed wysyłką rośliny mogą wymagać przycięcia
Wysokość docelowa kępy 50cm
wysokość docelowa kępy z kwiatostanem 90 cm
Szerokość docelowa 40 cm
Barwa liści zielone
Barwa kwiatostanów różowe
Stanowisko słoneczne/półcieniste
Termin kwitnienia IX-XI
Rodzaj gleby żyzna, przepuszczalna, zdrenowana
Podlewanie umiarkowane
Mrozoodporność mrozoodporna
Pokrój fontannowy

Więcej informacji

Muhlenbergia capillaris - różowa mgiełka

Bardzo ciekawa odmiana trawy ozdobnej o egzotycznej urodzie i niebywałym wdzięku. Tworzy luźne kępy długich, bardzo wąskich, sztywnych liści. W połowie września pojawiają się niesamowite puszyste kłosy o różowej barwie. Są tak gęste i zwiewne, że przypominają różową watę cukrową. Podczas kwitnienia  jest po prostu zjawiskowa, nie sposób oderwać od niej wzroku. Dorasta do 60 cm wysokości tworząc w trakcie kwitnienia puszyste różowe poduchy. Okres kwitnienia trwa ok. 2 - 3 miesiące.

Uprawa Muhlenbergii

Muhlenbergia potrzebuje słonecznego miejsca, niezbyt wilgotnej, dobrze zdrenowanej gleby. Kluczem do sukcesu w uprawie mulenbergii jest ochrona przed nadmiarem wody w okresie występowania mrozów. Zalanie korzeni spowoduje gnicie korzeni. W warunkach naszego klimatu z mokrą jesienią i wiosną trzeba zatem zadbać o przygotowanie odpowiednio zdrenowanego podłoża, które przepuszcza nadmiar wody z opadów. Warto więc tym celu wykonać drenaż przed sadzeniem, a mianowicie: wykopać głębszy dołek i na spód wsypać ok 10-15 cm warstwę grubego żwiru bądź keramzytu. Przed silnymi mrozami zalecamy kopcowanie.

Gdzie można sadzimy Mulenbergię:

Przyostnia przepięknie prezentuje się posadzona w grupach bądź jako soliter.  Nadaje się świetnie do ogrodów naturalistycznych, skalnych czy żwirowych. Możemy ją sadzić w pojemnikach na balkonach i tarasach. Wspaniale komponuje się w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych z innymi trawami ozdobnymi czy bylinami takimi jak Perovskia czy szałwia.  

Zasady zakupów:

Oferujemy roślinę w donicy produkcyjnej P-9 o poj. 0,6 litra

Produkty powiązane