Nowy produkt
Dostępny wkrótce
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności: 2021-04-20
Kod produktu | PRW-256-P13-W |
Pojemność donicy produkcyjnej | 2 litry |
Przeznaczenie rośliny | ogrody naturalistyczne, oczka wodne, żywopłoty, pojemniki |
Kiedy sadzić | Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasze rośliny są produkowane w pojemnikach dzięki czemu możemy je sadzić przez cały sezon. |
Wysokość sadzonki oferowanej do sprzedaży | 10-50 cm. Przed wysyłką rośliny mogą wymagać przycięcia.Wielkość rośliny, wybarwienie i stopień jej rozwoju zależy od pory roku. |
Wysokość docelowa kępy | 80 cm |
wysokość docelowa kępy z kwiatostanem | 100 cm |
Szerokość docelowa | 40 cm |
Barwa liści | ciemno-zielone, czerwone |
Barwa kwiatostanów | purpurowa |
Stanowisko | słoneczne |
Termin kwitnienia | VII-IX |
Rodzaj gleby | żyzna, przepuszczalna, zdrenowana |
Podlewanie | umiarkowane |
Mrozoodporność | całkowita mrozoodporność |
Pokrój | strzelisty |
Proso Sangria Tworzy zwarte kępy, złożone z liści, które przebarwiają się przez cały sezon. Początkowo są soczyście zielone, później czerwone, następnie purpurowe a na koniec znowu zielone. Liście są długie, wąskie, wzniesione ku górze. Latem roślina zakwita drobnymi, purpurowymi kwiatkami.
Idealnym miejscem do uprawy Prosa jest stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Proso wymaga gleb żyznych, lekkich, dobrze zdrenowanych i wilgotnych. Jest odporne na choroby i szkodniki. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną po przymrozkach, aby zrobić miejsce na nowe przyrosty.
Panicum to niezwykła odmiana trawy, która idealnie uzupełniani kompozycje ogrodowe. Dzięki prostej formie wprowadza do ogrodu naturalny klimat, i podkreśli walory innych bylin. Cudownie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Idealne do sadzenia na tle trawnika, nad wodą, na brzegu zarośli oraz jako uzupełnienie rabat bylinowych. Zwarty pokrój Prosa podkreśli granitowy grys ogrodowy rozsypany na rabacie, jednocześnie zabezpieczając trawę przed nadmiernym wysychaniem kępy.