Nowy Trawa Pampasowa  Cortaderia Selloana Zobacz większe

Trawa Pampasowa Cortaderia Selloana

Nowy produkt

Trawa Pampasowa

Cortaderia Selloana

Wysoka trawa ozdobna

Oferowane sadzonki podlegają prawnej ochronie, posiadają patenty i wymagane certyfikaty.

Więcej szczegółów

w produkcji...

Data dostępności: 2021-05-10

18,00 zł brutto

Opis

Przeznaczenie rośliny ogrody naturalistyczne, oczka wodne, żywopłoty
Wysokość docelowa kępy 250 cm
wysokość docelowa kępy z kwiatostanem 280-300 cm
Szerokość docelowa 100 cm
Barwa liści szaro-zielone
Barwa kwiatostanów biało-perłowe
Stanowisko słoneczne
Termin kwitnienia VIII-X
Rodzaj gleby żyzna, przepuszczalna, zdrenowana
Podlewanie umiarkowane
Mrozoodporność mrozoodporna
Pokrój fontannowy

Więcej informacji

Trawa Pampasowa 

Cortaderia zwana "Królową ogrodów" jest najbardziej okazałą wśród traw ozdobnych. Tworzy szerokie, fontannowe kępy szaro-zielonych liści. Osiąga w trakcie kwitnienia do 300 cm wysokości. Kwitnie od sierpnia do października wytwarzając gigantyczne, puszyste kwiatostany o perłowej barwie. 

Uprawa Trawy Pampasowej: 

Idealnym miejscem do uprawy Trawy Pampasowej jest stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru.  Młode rośliny należy zabezpieczyć na zimę kopcując je przez pierwsze sezony. Gleba powinna być próchniczna, przepuszczalna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Bylina odporna na choroby i szkodniki roślin. Pumille najlepiej wsadzać bezpośrednio do gruntu po Zimnej Zośce. Młode sadzonki na zimę owijamy włókniną i kopcujemy. Wiosną przycinamy zeszłoroczne liście

Gdzie sadzimy Trawę Pampasową:

Trawa pampasowa pięknie prezentuje się w każdym miejscu ogrodu. Zarówno w barwnych kompozycjach, letnich i jesiennych rabatach. Przepięknie wygląda posadzona nad brzegiem zbiorników wodnych. Kwiatostany są bardzo trwałe i potrafią bez problemu utrzymywać się nawet po przekwitnięciu aż do późnej jesieni, a w przypadku pogodnej jesieni jeszcze zimą będą zdobić nasze ogrody. Zwarty  pokrój Trawy Pampasowej podkreśli granitowy grys ogrodowy rozsypany na rabacie, jednocześnie zabezpieczając przed nadmiernym wysychaniem kępy. 

Zasady zakupów: 

Oferujemy sadzonkę w donicy produkcyjnej P-15 (poj. 3 litry). 

Rośliny zimowane w donicy produkcyjnej o poj. 5 i 10 litrów do odbioru osobistego (transport po wcześniejszym uzgodnieniu)